Парламентарій: Концентрація влади та силовиків навколо однієї посади в Україні є дуже небезпечною
У парламентсько-президентській республіці, якою формально є Україна, концентрація владних повноважень у президентської вертикалі через збільшення її впливу на силові структури, дуже небезпечний шлях, від якого, зрештою постраждає кожен громадянин.

Про це у своєму блозі на «Обозреватель» написав екс-голова фінансового комітету Верховної Ради, народний депутат Сергій Рибалка, коментуючи законопроект про "Про Національне бюро фінансової безпеки", розроблений з подачі президента країни.

«Концентрація влади під президентською посадою у формально парламентсько-президентській республіці дуже небезпечний шлях. І йдеться не про конкретні особистості, а про ефективність системи», - написав він.

Сергій Рибалка додав, що особливо небезпечно, коли замість забезпечення прав та свобод громадян, хочуть приборкати та поставити під свій контроль силові структури.

«Усі громадяни України зацікавлені у дієвих правоохоронних структурах. Якщо їх використовують для знищення опонентів, то що буде з тими, хто сьогодні при владі після перемоги їхніх опонентів? Але не це головне. Найважливіше: ручні та корумповані силовики нищать інвестиційний клімат, а з ним – перспективи України», - наголосив він.

Сергій Рибалка додав, що для ефективної боротьби з ухиленням від сплати податків та крадіжками бюджетних коштів Україні потрібний незалежний (не «ручний»), ефективний, прозорий та підконтрольний суспільству орган, зазначивши, що саме це е є головною метою такої реформи.

Made on
Tilda