Відставка Гонтаревої демонструє низку проблем у законодавстві стосовно керівника НБУ - Сергій Рибалка
Десятимісячна тяганина з відставкою голови Нацбанку Валерії Гонтаревої, після того, як вона написала заву за власним бажанням, демонструє необхідність доопрацювання законодавства стосовно процедури призначення керівника НБУ та його відповідальності.

Про це екс-голова фінансового комітету парламенту, народний депутат Сергій Рибалка повідомив виступаючи з трибуни парламенту у четвер, 15 березня.

«Десять місяців пройшло з того моменту, як ми прийняли рішення і нарешті звільнили голову Національного банку і у цьому я бачу декілька проблем», - сказав він.

Зокрема, за словами Сергія Рибалка, треба уточнити законодавчу процедуру звільнення керівника НБУ.

Він нагадав, що вони разом з лідером Радикальної партії Олегом Ляшком вже зареєстрували законопроект, що має за мету чітко визначити терміни призначення, який підтримав фінансовий комітет.

«Якщо людина не бажає працювати, втомилася, чи виїхала за кордон, щоб у нас був чіткий термін – 2 тижні, щоб парламент, після звернення брав на себе відповідальність і приймав рішення про звільнення з посади», - зазначив він.

Друге питання – необхідність змін у закон про НБУ з чітким переліком того, за що можна звільняти і нагороджувати голову правління Нацбанку та склад правління.

«Поки, на жаль, тільки суспільство мацаючи по своїй кишені може сказати чи влаштовує його політика Нацбанку, чи ні. Але законних механізмів (оцінки ефективності політики – ред.) нема», - констатував він.

Також парламентарій звернув увагу на необхідність представлення претендентом на посаду керівника НБУ Стратегії розвитку фінансово-банківського сектору країни, ролі НБУ при цьому загалом, та, зокрема у частині зміцнення національної валюти та відновлення довіри до банків.



Made on
Tilda