У Смолія немає ні стратегічного плану дій, ні команди, - Сергій Рибалка

Date: Березень 14, 2018

Народний депутат України Сергій Рибалка заявив, що у в. о. керівника НБУ Якова Смолія немає ні стратегічного плану дій щодо розвитку банківської системи, ні команди, для його впровадження, передає «ГолосUA».

«Яків Смолій був у нас на фракції. По-перше, хочу сказати, що це мужній вчинок, що він сам подзвонив Олегу Валерійовичу (Ляшко – Ред.) після того, як він з трибуни ВР запросив його на фракцію. По-друге, ми вважаємо, що він дійсно фахівець, тому що він працював дуже багато в банківській сфері, але ми не будемо голосувати за його призначення. Оскільки ми вважаємо, що він не зможе проводити незалежну політику НБУ. Ще що я не почув, чи є в НБУ стратегічний план, що вони будуть робити, щоб відновлювати довіру до банківської системи, як вони будуть працювати з урядом, щоб кредитування реального сектора економіки було доступно і ще багато питань», - заявив депутат.

За словами Рибалки, також невідомо, з якою командою Смолій прийде і буде працювати.

«Тому що ми знаємо, що там дуже багато людей, які скомпрометували себе вже. Якщо він декларує, що буде незалежним головою НБУ, вважаю, що він повинен прийти, по-перше, з планом, а по-друге, з командою, яка буде цей план впроваджувати. На перше і друге ми відповіді не почули. Хоча по деяких питаннях ми отримали від нього позитивний сигнал. Це наш законопроект про те, що потрібно зробити чіткі терміни про призначення голови НБУ, щоб ми не бачили колізію (як зараз – вже 11 місяців немає призначення нового голови НБУ). І що він підтримує на відміну від Гонтарєвої створення кредитно-експортного агентства, який вже два роки проголосований законопроект, але до цих пір сьогодні не зроблений», - зазначив він.

Як повідомлялося, раніше перший заступник голови Комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності Михайло Довбенко прогнозував, що Верховна Рада може розглянути проект постанови про призначення Якова Смолія на посаду голови Національного банку і заслухати звіт чинного голови НБУ Валерії Гонтарєвої на пленарному тижні 6-9 лютого. При цьому орієнтовною датою звіту екс-глави Нацбанку Ст. Гонтарєвої він називав 6-7 лютого.


Джерело: http://most-dnepr.info
Tweet
Made on
Tilda